A A A

pomoc

Jak założyć swoje konto na forum?

Po wejściu na stronę forum, strona poprosi o użytkownika i hasło. Za pierwszym razem należy wybrać opcję zarejestruj. Po wpisaniu nazwy użytkownika (wybierz swoje imię lub pseudonim szkolny), adresu email, wymyślonego hasła oraz poprawnej weryfikacji napisu z obrazka oraz kliknięciu na dole w polu "zgadzam się" Twoje konto zostanie utworzone.

Koniecznie należy podać poprawny e-mail (będzie potrzebny do utworzenia użytkownika). Hasło koniecznie gdzieś zanotuj, aby go nie zapomnieć. Nie udostępniaj nikomu Twojego hasła!

 

Jak mogę poprawiać i tworzyć swoje strony?

Wejdź na stronę http://klasa5b.izissoft.pl/testy/admin podaj użytkownika admin oraz hasło podane na lekcji.

Kliknij z lewej strony na przycisk strony. Jeżeli chcesz poprawić jakąś istniejącą stronę, po prostu kliknij na niej. Uwaga, nie wolno bez zgody właściciela strony poprawiać jego strony!! Uczniowie, którzy złamią ten punkt regulaminu, będą ukarani.

Jeżeli chcesz stworzyć nową stronę najedź na przycisk strony, pojawi się pod spodem napis nowa strona, kliknij na niej. Wpisz nazwę strony oraz wypełnij tresć. Koniecznie wybierz z prawej strony stronę nadrzędną, aby wszyscy wiedzieli czyja ta strona jest.Zostanie ona przyczepiona w menu do Twojego nazwiska.

Na koniec naciśnij zapisz.

 

Jak zobaczyć, jak wyglądamoja strona?

Wejdź na http://klasa5b.izissoft.pl/testy i oglądnij swoją stronę.

 

Jak mogę dodać obrazki

Aby dodać obrazki należy wejść w edycję swojej strony, kliknąć z prawej strony na "pliki". Potem wybrać przeglądaj i wybrać plik z dysku. Uwaga, nie wczytuj obrazków większych niż 75kB-100kB, wyjątkowo 150kB. Duży plik źle wygląda i strona długo się otwiera.

 

Jak przygotować obrazek do umieszczenia na stronie

Plik musi mieć rozszerzenie jpg. Nie może to być bmp, bo zajmuje dużo miejsca.

Przykład:

Mamy plik, który chcemy wczytać na stronę.Aby sprawdzić, czy spełnia nasze wymagania, należy znaleźć w mój komputer plik, kliknąć na nim prawym klawiszem myszy i wybrać właściwości. Jeżeli w typ pliku pisze obraz JPEG, a rozmiar jest mniejszy niż 75kB, to jes super i nie musimy nic robić. Jeżeli nie należy uruchomić program paint, który domyślnie jest w akcesoriach.

Z  programu wybieramy plik->otwórz i wybieramy plik, nad którym chcemy pracować. Jeżeli plik we właściwościach miał "mapa-obraz bitowy" najpierw należy zamienić go na jpg. W tym celu wypieramy plik->zapisz jako - na dole zapisz jako JPEG.

Po zapisaniu sprawdzamy, jaki rozmiar ma aktualnie. Jeżeli wciąż za duży, otwieramy paintem znów plik, ale uwaga już nie ten bmp, tylko jpg i w menu wybieramy rozciągnij pochyl, wpisujemy po 50% (to go zmniejszy 4x). Zapisujemy najlepiej pod inną nazwą, aby nie zepsuć oryginału (czyli zapisz jako i dajemy mu nową nazwę). Sprawdamy rozmiar. Operację powtarzamy, aż do skutku. Jak już plik jest w sam raz wczytujemy do naszej strony :)

 

Moja strona lub mój artykuł jest skończony, chce ją zamieścić na stronie naszej klasy. Co mam zrobić?

W tym celu wyślij informację, że taka, a taka strona jest skończona na adres Tomka: tomekura@op.pl, lub na jego gg.

 

Mam problem, nie mogę sobie z czymś poradzić, nie wiem jak coś zrobić.

Nie krępuj się tylko pisz na maila lub gg do Tomka, jeżeli nie będzie sobie mógł poradzić, zapyta tatę ;)

 

I w razie czego kontakt do taty Tomka:

pkurzawa@izissoft.pl